Dnes je úterý 22.05.2018, svátek slaví Emil a od 18:30 slouží směna č.4

Automatizovaný Externí Defibrilátor

LIFEPAK 500

• Bezúdržbový s automatickým denním samotestováním
  • Jednoduchá dvou- nebo třítlačítková obsluha
  • Osvědčená ADAPTIV bifázická technologie
  • Vždy viditelný displej informující o připravenosti přístroje
  • Bezúdržbové lithiové baterie s několikaletou životností nebo nabíjecí SLA baterie s nabíječkou
  • Lehký a kompaktní
  •   Možnost přenosu dat a jejich zpracování na PC
  • Kompatibilní s elektrodami Medtronic Physio-Control a systémem LIFENET

Příslušenství:

• dva páry QUIK-COMBO™ defibrilačních a EKG elektrod s REDI-PAK™ systémem
  • nenabíjecí lithiová baterie
  • brašna
  • návod

AED - Automatizovaná externí defibrilace.
Podstata problému Onemocnění srdce a cév je hlavní příčinou nemocnosti a úmrtnosti nejen v České republice, ale i v celé západní Evropě a USA.
Ročně u nás zemře na náhlou srdeční zástavu asi 60.000 lidí. Každoročně tak zmizí ze světa živých jedno okresní město.
A pouze 5% obětí náhlé srdeční příhody přežívá. Lze s těmito neveselými fakty něco dělat?
Ano, řešením pro člověka postiženého srdeční příhodou může být kromě poskytnutí první pomoci, která se sestává z umělého dýchání a srdeční masáže, i použití AED.
Je to přístroj, který elektrickým výbojem dokáže stabilizovat srdce ještě před příjezdem záchranné služby. Používá se u lidí, kteří jsou bez známek vědomí, dechu a pulsu. Většina svědků se v takovýchto situacích spoléhá právě na záchrannou službu, ale to se může stát (a často také stává) člověku, který pomoc potřebuje, osudným.
Na záchranu života nám nezbývá více než 5-10 minut, a to je hranice, kterou někdy nedokáže záchranná služba splnit. Dle lékařských výzkumů a statistik, klesá šance na přežití u člověka v bezvědomí s každou minutou o 10% ! Z toho první 3 minuty od pacientova kolapsu jsou nazývány „zlatými“, neboť v tomto časovém okně je dodání defibrilačního výboje pro srdce nejefektivnější. Proto je třeba jednat ihned a spolehnout se v první řadě sám na sebe, nezbytné je poskytování srdeční masáže a umělé dýchání. K obnovení srdečního rytmu je ale až na vyjímky nutná defibrilace, potřebu výboje rozhodne přístroj sám a velmi kvalifikovaně.
Kdo dnes používá AED ? AEDs mohou být použity kdekoli. Obecně to však jsou místa, kde se pohybuje velké množství lidí, např. obchodní domy, hotely, průmyslové haly a podniky, zábavní centra, nebo místa, kde se pohybují lidé, kteří mohou mít k srdeční zástavě „blíže“ (vlivem fyzické či psychické zátěže), např. sportovní centra, kasina, plavecké stadiony, soudní budovy, peněžní ústavy, vládní instituce, a další.

A na závěr několik dobrých důvodů, proč mít AED nablízku:
Záchrana lidského života. Odevzdaně čekat na příjezd záchranné služby je málo. Používání AEDs je v souladu s nejmodernějšími trendy. Defibrilaci pomocí AED navrhují ve svých doporučeních a standardech z roku 2000 nejvyšší medicínské autority – American Hearth Associacion a Evropská Rada pro resuscitaci.
Náhlé srdeční příhody si nevybírají, postihují jak manažery, tak jejich zaměstnance i klienty. Proto je dobré mít AED po ruce. Vy i Vaši zaměstnanci budou ovládat poskytování první pomoci, neboť pravidelná školení zahrnují jak defibrilaci pomocí AED, tak nácvik první pomoci obecně. Nikdy nevíte, kdy se Vám či Vašim lidem budou tyto dovednosti hodit. AED defibrilátor umístěný na viditelném místě není jen předvídavost, je to i dobrý reklamní tah. Vaši klienti i zaměstnanci tak budou vědět, že je o ně opravdu dobře postaráno.